Türkiye’nin Güzellikleri

Bisiklet sporunun sağlıklı ve mutlu bir yaşama doğru giden rotası, Vestel’in bu sporu ve amatörlerini desteklemesinin de başlıca sebebi. Türkiye’nin pek çok güzelliğini rotasına alan 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, bu sağlıklı, özgür, mutlu ruhu katılımcılarına ve izleyenlere doyasıya yaşatıyor… Tur boyunca göreceğimiz bu güzelliklere, “Türkiye’nin Güzellikleri”ne yakından bakmaya ne dersiniz

EXPO // 1. Etap Alanya – Kemer

Turun ilk güzelliği, EXPO. 23 Nisan-30 Ekim 2016 tarihlerinde Türkiye’nin ilk EXPO’su bu alanda gerçekleştirilmiştir. “Çiçek ve çocuk” temasıyla açılan Dünya Botanik EXPO’su, 52 ülkenin katılımıyla 191 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlamıştır.

Mira // 2. Etap Kumluca – Fethiye

Mira Antik Kenti, bugünkü Demre ilçe merkezi ve civarında yer alır. M.Ö. 5. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren Mira; kaya mezarları, Roma dönemi tiyatrosu ve Bizans dönemi Aziz Nikolaos (Noel Baba) Kilisesi ile ünlüdür.

Caretta // 3. Etap Fethiye – Marmaris

Yaklaşık 106 milyon yıldır yeryüzünde olduğu düşünülen Caretta Caretta, üçüncü günün güzelliği. Bir diğer adı Sini Kaplumbağası olan Caretta Caretta, yumurtlamak haricinde karaya çıkmaz. Bu karaya çıkışların tek seferinde 100 civarı yumurta bırakabilirler.

Aydın Efesi // 4. Etap Marmaris – Selçuk

Dördüncü günün güzelliği, Aydın Efesi... Efe, Batı Anadolu’da yaşamış ve değişik sebeplerle mevcut düzene başkaldırmış kişilere verilen isimdir. Aydın ili, Zeybek gruplarını yöneten efeleriyle meşhurdur. Günümüzde Efe aynı zamanda yiğit, mert ve sözünün eri kişiler için de kullanılır.

Vestel City // 5. Etap Selçuk – İzmir

Manisa ili sınırları içinde 1 milyon metrekare alan üzerine kurulu Vestel City, beşinci günün güzelliği… Bir günde 76 bin ürün, yılda 15 milyon elektronik ve 7 milyon beyaz eşya üreten bu elektronik şehir, rengarenk bir bisiklet şölenine sahne oluyor…

Yavuz Sultan Selim Köprüsü // 6. Etap İstanbul – İstanbul

Son günün güzelliği, 59 metrelik genişliği ile dünyanın en geniş köprüsü unvanına sahip Yavuz Sultan Selim Köprüsü… Ağustos 2016’da trafiğe açılan köprü, 3. Köprü olarak da bilinir. Şehrin kuzeyinden uzanarak İstanbul Boğazı’nın iki yakasını birbirine bağlar.